Hailie Monet spotkała straszna tragedia – pijany kierowca śmiertelnie potrącił jej mamę. Pogrążona w żałobie, wciąż niepełnoletnia dziewczyna jest zmuszona opuścić swój rodzinny dom. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że nie czeka jej tułaczka między domami zastępczymi. W Pensylwanii Hailie ma pięciu braci. Najstarszy z nich, Vincent, zgodził się zostać jej opiekunem prawnym.

Hailie nigdy nie miała szansy poznać swojego ojca. Teraz jest skazana na życie w jednym domu z chłopakami, którzy są jej de facto obcy. Fakt, że ten dom to gigantyczna rezydencja pełna zbytków, tylko w niewielkim stopniu osładza gorycz samotności. Chociaż jej sypialnia jest przestronna i elegancka, garaż wypełniony luksusowymi samochodami, a szkoła do której pójdzie, to prywatna placówka dla najbogatszych, wśród obcych chłopaków dziewczyna czuje się nieswojo. Tym bardziej, że Vincent kontroluje każdy jej krok i chyba ma wiele do ukrycia…

Kim był ojciec Hailie? Dlaczego dziewczyna nigdy nie wiedziała o istnieniu swoich braci? Na czym polega tajemniczy biznes, który prowadzą?

„Rodzina Monet. Skarb” Weroniki Marczak na Wattpadzie ma już ponad 4 miliony odsłon, co czyni z niej jedno z najpopularniejszych polskich dzieł na platformie. Pełna zawirowań historia Hailie i jej pięciu tajemniczych braci zawładnęła wyobraźnią czytelników tak w Polsce jak i na świecie – anglojęzyczne tłumaczenie książki ma ponad 6 milionów wyświetleń. Teraz, dzięki wydawnictwu You&YA, książka ukaże się w formie papierowej.

„Rodzina Monet. Skarb” jest powieścią w gatunku young adult, przeznaczoną dla osób powyżej 13 roku życia. Autorką okładki jest Dixie Leota.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *