Motel Sun Down

St. James Simone

Blog książkowy > Autorzy > St. James Simone > Motel Sun Down

Autor

St. James Simone

Wydawnictwo

Data premiery

16.06.2022

Motel Sun Down – Zapowiedź

Jest rok 1982. Viv Delaney opuszcza rodzinne miasto. W drodze do Nowego Jorku zatrzymuje się w przydrożnym motelu w miasteczku Fell i od razu dostaje w nim pracę jako nocna recepcjonistka.

Kobieta szybko orientuje się, że motel jest nawiedzony: w recepcji unosi się ciągły zapach dymu papierosowego, mimo że nikt nie pali, zdarzają się głuche telefony, w niektóre wieczory gasną światła w całym budynku, a drzwi otwierają się jedne po drugich. Zaniedbany, przestarzały, odrażający motel i jego goście skrywają swoje mroczne tajemnice. Mimo to Viv postanawia zostać.

Gdy dowiaduje się, że w Fell zamordowano trzy kobiety, a sprawcy morderstw nie odnaleziono, rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Jednak pewnej listopadowej nocy znika bez śladu…

Trzydzieści pięć lat później do Fell przyjeżdża Carly, aby dowiedzieć się, co stało się z jej zaginioną w 1982 ciotką Viv. Historia zatacza koło, gdyż Carly zatrudnia się w motelu Sun Down jako nocna recepcjonistka i szybko doświadcza tego samego co jej ciotka, a jej historia zdaje się lustrzanym odbiciem historii jej zaginionej ciotki – wiele w niej pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Carly zdaje sobie sprawę, że uwikłana jest w te same tajemnice, które niegdyś starała się rozwiązać Viv…

„Motel Sun Down” wciąga i trzyma w napięciu, a jego atutem jest połączenie thrillera z elementami horroru. Książka wyróżnia się świetnie wykreowaną przez autorkę atmosferą: złowieszczą, mroczną i przyprawiającą o dreszcze, którą czytelnik czuje już od pierwszych stron. Niepokój, ciekawość i strach będą towarzyszyć mu do samego końca tej historii. To rozkosznie upiorna uczta literacka. – „The New York Post”.


Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *