Elżbieta II. Ostatnia taka królowa

Marek Rybarczyk

Blog książkowy > Biografie > Elżbieta II. Ostatnia taka królowa

Wydawnictwo

Data premiery

01.06.2022

Elżbieta II. Ostatnia taka królowa – Zapowiedź

Choć w tym roku brytyjskiej monarchii nie brak powodów do świętowania – królowa obchodzić będzie 96. urodziny oraz 70-ty jubileusz panowania – to w Wielkiej Brytanii górę biorą antyrojalistyczne nastroje. Proces księcia Andrzeja, rozmaite skandale i wizerunkowa katastrofa zafundowana przez agresywną parę celebrytów: Meghan i Harrego sprawiły, że dwór zachwiał się w posadach. Prasa brytyjska pisze już wprost o końcu monarchii. Dlatego kiedy „Firma” jest zagrożona, Elżbieta II działa szybko i brutalnie.

Czy zbliża się abdykacja, choćby nieformalna? Czy Elżbieta II ogłosi, że chce odpocząć i powierzy więcej obowiązków Karolowi? Jaką funkcję powierzy Williamowi i Kate? Jaki będzie nowy król Anglii?

Książka Marka Rybarczyka nie tylko odpowiada na pytania, które stawiają sobie obecnie wszyscy Brytyjczycy i wielbiciele monarchii, ale przede wszystkim szkicuje sylwetkę Elżbiety II, jakiej dotąd nie znaliśmy: fanki kryminałów Dicka Francisa, żony, która z żarliwej szczenięcej miłości szybko przeszła do chłodnego małżeństwa z rozsądku czy matki, która chyba nigdy nie rozumiała własnego dziecka. Autor analizuje jej życiowe wybory, konflikty z innymi, popełnione błędy i skrywane dramaty. Opisuje relacje królowej z synem Karolem i jego żoną Dianą. Prezentuje drugie dno obecnego kryzysu z księciem Andrzejem i pokazuje, jak trudne były dla niej lata z Filipem u boku.


Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *