Blog książkowy > Autorzy

Kategoria:Autorzy

Alexandra Benedict

Ben Miller

Ben Miller jest brytyjskim aktorem i komikiem, który wraz z Alexandrem Armstrongiem stworzył The Armstrong and Miller Show, jeden z najpopularniejszych duetów komediowych w Wielkiej Brytanii. Zasłynął rolą inspektora Richarda Poole’a w popularnym serialu Śmierć pod palmami, a na srebrnym ekranie wystąpił m.in. u boku Rowana Atkinsona w szpiegowskiej komedii Johnny English: Nokaut oraz zagrał pułkownika Lancastera w filmie Paddington 2.  W 2018 roku zadebiutował jako utalentowany autor książek dla dzieci powieścią Jak poznałem Świętego Mikołaja i natychmiast podbił serca młodych czytelników dzięki ekscytującym, pełnym humoru, a jednocześnie ponadczasowym historiom. Choć dla zawodu komika porzucił karierę naukową, do dziś fascynuje się fizyką, a swoją miłość do niej wykorzystał, pisząc książkę O chłopcu, który zniknął świat.

Ernest Hemingway

Ewa Przydryga

Ewa Przydryga – urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. W wydawnictwie MUZA ukazały się dotychczas „Bliżej niż myślisz”, „Miała umrzeć”, „Topieliska” i „Mursz”.

Gordon Roderick

Katarzyna Bonda

Marcus Emerson

Marcus Emerson – 35-letni czytelnik komiksów, gracz gier wideo i kolekcjoner zabawek, a także autor popularnych serii „Diary of a 6th Grade Ninja” i „The Super Life of Ben Braver”. Jego celem jest pisanie książek, które są wciągające, zabawne i inspirujące dla dzieci w każdym wieku – nawet tych zupełnie pełnoletnich, którzy potajemnie nigdy nie dorośli.

Marek Rybarczyk

Marek Rybarczyk – publicysta „Polityki”, „Newsweeka” i “Przekroju” , znawca kultury, historii i polityki współczesnej Wielkiej Brytanii, wieloletni dziennikarz radia BBC, korespondent „Gazety Wyborczej” w Londynie, komentator TVN24 i Polsatu. Autor szeroko komentowanej książki „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”.

Mark Edwards

Mark Edwards – brytyjski pisarz, autor poczytnych thrillerów psychologicznych, w których straszne rzeczy przydarzają się zwykłym ludziom. Od debiutu w 2013 roku jego powieści sprzedały się w liczbie ponad trzech milionów egzemplarzy, wielokrotnie trafiały też na szczyt listy bestsellerów. Kilka z jego książek powstało we współpracy z Louise Voss. W wydawnictwie Muza ukazał się jego thriller „Głusza”. Mark Edwards mieszka w Anglii, razem z żoną, dziećmi i rudym kotem.

Marly Michelle

Montgomery Lucy Maud

Paulina Świst

Sager Riley

Sandra Cicha

Sandra Cicha – mieszkanka Chojnic, lokalna patriotka. Prowadzi ustabilizowane życie osobiste i zawodowe. Praca jest jej pasją. Uwielbia włoskie jedzenie, chorwackie plaże i czeskie piwo. Nie zaśnie bez przeczytania choćby jednej strony książki.

St. James Simone

Weronika Marczak

Weronika Marczak – absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach wyjechała do Hiszpanii. Tam powstał pierwszy tom serii Rodzina Monet. Przesiadywanie z laptopem, czarną kawą i czekoladowym croissantem w jednej z barcelońskich kawiarni stało się wtedy jej tradycją. Pisanie kontynuowała w Wiedniu, gdzie przeprowadziła się, żeby zacząć pracę w branży krypto. Poza tym uwielbia podróże, wymiany kulturowo-językowe i kuchnię wegetariańską.

Williams Brian